czytaj ziny

Brak wpisów do wyświetlenia

CZYTAJ ZINY HC PUNK to projekt zinowego distro, którego katalog i jednocześnie kiosk/sklep znajdziesz na: --> https://sklep5109108.homesklep.pl/

 

Poza aktualnie wydawanymi zinami (a zainteresowane/i dobrze wiedzą, że jest to kilka (może nawet aż 10?) zinów rocznie i poza trzema tytułami - CHAOS W MOJEJ GŁOWIE, PASAŻER i INNY ŚWIAT - wszystkie pozostałe tytuły w zasadzie ukazują się z częstotliwością max jednego numeru na rok.

Dlatego też z przyjemnością odkurzam pudła ze starymi papierami i wyszukuję te tytuły, w których zawartość jest nadal (choćby częściowo) aktualna lub po prostu uważam, że warto, by obecni uczestnicy społeczność hc punk je poznali. Czasami trudno lub jest to niemożliwe, by dotrzeć do twórców starych zinów, pamiętajcie jednak, że nie jest to działalność zarobkowa, bo najczęściej w ciągu roku sprzedaję kilka (a najczęściej 1 czy 2) egzemplarze danego tytułu ze "strefy xero".

Ktoś mógłby uznać, że może lepiej byłoby wrzucić te pozycje w pdf (pojawiają się takie inicjatywy),

otóż dla mnie właśnie niekoniecznie - lubię papier, satysfakcję z trzymania w ręku zina, a nie czytanie na kompie/telefonie.
Uważam zdecydowanie, że ziny to ważna część naszej hc punk społeczności, i skoro stare nagrania doczekują się np. reedycji na winylach, to i starym papierom należy dać taką szansę.
(pssst.... w planach kilka naprawdę fajnych zinowych wznowień zrobionych z większym zaangażowaniem niż xero - zaglądaj tu po szczegóły)

Jeśli posiadasz w swoich zbiorach stare ziny (lub prasę anarchistyczną , np. takie tytuły jak Rewolta, Fraternite, Anarcholl itp itd - pisz śmiało maila --> carambahcpunk@gmail.com